نکاتی برای نگهداری از سنگ

10 / 10
از 1 کاربر

سنگسابی فرآیندی است که طی آن افراد متخصص با استفاده از دستگاه های مخصوص سنگسابی، اقدام به تمیز کردن سنگ می نمایند. اما فرآیند سنگسابی را معمولا هرچند وقت یکبار انجام می دهند. بین یک سنگسابی تا سنگسابی دیگر افراد باید بتوانند از سازه های سنگی اطراف خود به خوبی نگهداری کنند. در این بخش قصد داریم، در مورد نگهداری از سنگ برای شما کاربران عزیز توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

حذف گرد و غبار و خاک موجود بر روی سنگ ها، میزان خراشیدگی و لک را از سنگ های مختلف نظیر سنگ مرمر، سنگ آهک و غیره را کاهش می دهد. برای این منظور می توانید از یک جارو و یا گردگیر به طور روزانه استفاده کنید.

سنگ های طبیعی را به طور منظم با آب گرم، پارچه غیر ساینده و اسفنج تمیز کنید. مواد شوینده و پاک کننده های بسیاری برای سنگسابی و شست و شوی سنگ وجود دارند می توانید برای تمیز کردن سنگ از آنها استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که پاک کننده های سنگ و مواد شوینده مورد استفاده در سنگسابی باید در مقدار معین استفاده شوند و مصرف بیش از د آنها به سنگ آسیب می رساند.

نکته دیگر در مورد نگهداری از سنگ در بین دو دوره سنگسابی ، عدم استفاده از تمیز کننده های چند منظوره است. این مواد موجب آسیب رسیدن به سنگ می شود. علاوه بر این از محصولاتی که حاوی عصاره لیمو، سرکه و یا سایر اسید ها هستند برای پاکسازی سنگ های حساس مانند سنگ آهک، سنگ مرمر و موزاییک سیمانی استفاده نکنید زیرا این نوع محصولات موجب تخریب سطح سنگ شوند. از تمیزکننده های آنزیمی و کرم ها نیز استفاده نکنید. این مواد حاوی مواد ساینده هستند که موجب ایجاد خراش در سطح سنگ می شوند.

اما به طور کلی هرچند مدت یکبار نیاز است تا عملیات سنگسابی بر روی سنگ ها انجام شود. این عملکرد توسط شرکت های خدماتی که خدماتی چون کفسابی، سنگسابی و نماشویی را ارائه می دهند به خوبی انجام می شود. شرکت پاکساب یکی از جمله موفق ترین و با سابقه ترین شرکت های خدماتی در زمینه کفسابی ، سنگسابی و نماشویی است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :